فانوس سرگردان

چهارشنبه سوری انتقال فرهنگ ایرانی به جامعه ی کانادایی

دومین سال چهارشنبه سوری امسال، منسجم تر و با شکل متفاوت و برنامه های  متنوع تر با شرکت بیش از 5 هزار نفر از دور و نزدیک  ...

دومین سال چهارشنبه سوری امسال، منسجم تر و با شکل متفاوت و برنامه های  متنوع تر با شرکت بیش از 5 هزار نفر از دور و نزدیک (از دان تان تورنتو تا شهر بری 120کیلومتری شمال تورنتو) در سالن سرپوشیده  فوتبال در پارک ریچموند گرین در ریچموند هیل انتاریو به همت بنیاد فرهنگی فروردین برگزار شد.

 تجارب  بیشتر و همیاری و همکاری جامعه ایرانی سال بعد، برنامه های متنوع تر و سازنده تری را برگزار خواهیم کرد.

nonyaa008

 

با تجربه سال گذشته روز چهارشنبه سوری که با سرمای شدید و  باران یخ  همراه بود،  سالن از سال گذشته اجاره شده بود که هم  در صورت بدی هوا، محلی برای جمع شدن باشد و هم با برگزاری بازار نوروزی جمع و جور، برای ایرانیان و غیر ایرانیان هم فال باشد و هم تماشا. از سوی دیگر با حمایت فروشندگان محلی ریچموند هیل، ما می توانستیم بخشی از هزینه های مراسم را تامین کنیم. همچنین در این مکان میزهایی برای  نهادهای غیر انتفاعی ایرانی در منطقه یورک  به صورت رایگان اختصاص دادیم که هم فرصتی برای جامعه ایرانی و هم نهادها برای آشنائی بیشتر و ارتباط نزدیک تر باشد .

 

هوای بسیار خوب آفتابی 15 درجه بالای صفر خانواده های بسیاری را به پارک کشانده بود . سه نسل گذشته، حال و آینده ما حضور چشمگیری در این مراسم داشتند که نشانگر عمیق بودن ریشه دو آئین باستانی چهارشنبه سوری و نوروز در بین ایرانی تبارها بود و این موجب تعجب مقامات شهرداری تورنتو و سیاستمدارانی که در مراسم شرکت کرده بودند، شد.


برچسب‌ها:
نوشته شده در ۱۳۸۸/۱/٢٠ساعت ۱٠:۱٦ ‎ق.ظ توسط مهرداد شیدا . نظرات ()

آخرين مطالب
» غربت باد...
» گرگ زخمی
» کار دل...
» فواره آتش
» حسادت
» مهتاب هم تن ...
» آرزوهای دوست داشتنی ...
» پشت پرده...
» زخم...
» رهایم کن...
Design By : ghalebeweblog.ir