چهارشنبه سوری...

چهارشنبه سوری انتقال فرهنگ ایرانی به جامعه ی کانادایی

دومین سال چهارشنبه سوری امسال، منسجم تر و با شکل متفاوت و برنامه های  متنوع تر با شرکت بیش از 5 هزار نفر از دور و نزدیک  ...

دومین سال چهارشنبه سوری امسال، منسجم تر و با شکل متفاوت و برنامه های  متنوع تر با شرکت بیش از 5 هزار نفر از دور و نزدیک (از دان تان تورنتو تا شهر بری 120کیلومتری شمال تورنتو) در سالن سرپوشیده  فوتبال در پارک ریچموند گرین در ریچموند هیل انتاریو به همت بنیاد فرهنگی فروردین برگزار شد.

 تجارب  بیشتر و همیاری و همکاری جامعه ایرانی سال بعد، برنامه های متنوع تر و سازنده تری را برگزار خواهیم کرد.

nonyaa008

 

با تجربه سال گذشته روز چهارشنبه سوری که با سرمای شدید و  باران یخ  همراه بود،  سالن از سال گذشته اجاره شده بود که هم  در صورت بدی هوا، محلی برای جمع شدن باشد و هم با برگزاری بازار نوروزی جمع و جور، برای ایرانیان و غیر ایرانیان هم فال باشد و هم تماشا. از سوی دیگر با حمایت فروشندگان محلی ریچموند هیل، ما می توانستیم بخشی از هزینه های مراسم را تامین کنیم. همچنین در این مکان میزهایی برای  نهادهای غیر انتفاعی ایرانی در منطقه یورک  به صورت رایگان اختصاص دادیم که هم فرصتی برای جامعه ایرانی و هم نهادها برای آشنائی بیشتر و ارتباط نزدیک تر باشد .

 

هوای بسیار خوب آفتابی 15 درجه بالای صفر خانواده های بسیاری را به پارک کشانده بود . سه نسل گذشته، حال و آینده ما حضور چشمگیری در این مراسم داشتند که نشانگر عمیق بودن ریشه دو آئین باستانی چهارشنبه سوری و نوروز در بین ایرانی تبارها بود و این موجب تعجب مقامات شهرداری تورنتو و سیاستمدارانی که در مراسم شرکت کرده بودند، شد.

/ 14 نظر / 23 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آزاده از کلبه ی ویوارا

مهرداد عزیز ممنونم که به ییلاقم آمدی چقدر کیف کردم وقتی این جمله رو از شما دیدم :آریایی و زرتشتی باشی من گرچه زرتشتی نیستی اما عاشقانه این دین ایرانی رو دوست دارم خیلی ازتون ممنونم دوست قدیمی آزاده

جودی

مي گمااا ما كه كلي به اين برنامه اتون حسوديمون شد كه نبوديم.. جاي ما خالي ديگه؟ خدا رو شكر كه خوش گذشت :ي

دایی جان

سلام خان عمو ..چه زیبا و بقولی رمانتیک ...نوروزتان پیروز --- هر روزتان نوروز

دایی جان

نمیدونم چش شده خیلی وقته ازش بی خبرم

نانسی

سلامممممممممممممممممممممممم [خجالت]